Сонячні мережеві станції для власного споживання в бізнесі

               Кожен власник підприємства хотів би знизити витрати на електроенергію. Їх величина безпосередньо впливає на собівартість продукції, а значить і на рентабельність підприємства або на ціну послуг, які надає компанія. Оскільки тарифи на електроенергію постійно зростають, варто задуматися про альтернативні її джерелах, наприклад, встановити мережеву сонячну станцію для власного споживання. Її перевага перед автономною в тому, що не потрібно встанеовлювати дорогі акумуляторні батареї.

              Якщо власник бізнесу не планує підключатися до «зеленого» тарифу, йому буде потрібно менше фінансових вкладень, адже він отримує станцію саме такої потужності, яка потрібна підприємству. Не потрібно збільшувати потужність електромережі, мережева станція для власного споживання впроваджується в існуючу інфраструктуру. Основна вимога – має бути достатньо площ для розміщення сонячних панелей в потрібній кількості. Така станція здатна знизити річні витрати електроенергії на 30-50%, якщо основне споживання її доводиться на світлий час доби.

Де застосовуються СЕС для власного споживання?

             Таке альтернативне джерело енергії можна встановити всюди, де є умови монтувати сонячні панелі. Це торгові та офісні центри, склади, різні види виробничих цехів. Застосовуються станції для власного споживання в фермерських господарствах, на АЗС, СТО та автомийки, в готелях і на інших інфраструктурних об'єктах.

Принцип роботи

             Станція для власного споживання працює без накопичення енергії в акумуляторних батареях, в режимі реального часу. Згенерована енергія відразу ж використовується споживачами. Якщо її досить, енергія з мережі не надходить. Якщо ж її не вистачає, різниця добирається з мережі. Щоб не було витоку зайвої енергії під час максимальної її вироблення, в системі встановлюється пристрій, що регулює потужність інверторів - SmartMeter. Воно також зупиняє вироблення енергії панелями під час проведення сервісних заходів на СЕС, у вихідні та святкові дні, якщо підприємство не працює.

              У мережевих станціях для власного споживання на підприємствах ведеться постійний on-line моніторинг. Він дозволяє оцінити, коли саме споживається більше енергії, оптимізувати пікові навантаження.

СЕС якої потужності встановити?

          Для вибору оптимальної потужності станції для власного споживання в першу чергу потрібно провести енергоаудит підприємства і моніторинг споживання електроенергії. Такий моніторинг проводиться за допомогою лічильників протягом місяця і показує розподіл навантаження по фазах, що важливо для коректної роботи інверторів.

             Отримані в результаті моніторингу дані зіставляють з розрахунковим графіком вироблення енергії СЕС. В результаті дізнаються оптимальну потужність майбутньої станції, розраховують яку частину споживаної в загальному електроенергії вона зможе «перекрити».

Переваги для навколишнього середовища

             Для більшості підприємств одним з найгостріших є питання зниження негативного впливу на навколишнє середовище. Установка станції для власного споживання дасть можливість частково або повністю відійти від використання екологічно несприятливих джерел енергії, наприклад, теплоелектростанцій, що працюють на вугіллі. СЕС потужністю навіть 50кВт дозволить зменшити викиди СО2 більш ніж на 50 тонн в рік, а протягом усього терміну експлуатації (близько 20 років) це буде понад мільйон тонн.